Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Varidrive dock

Máte rádi mobilitu Zenbooků ale zároveň Vám chybí počet portů běžného notebooku? Nebo Vás prostě nebaví stále připojovat a odpojovat množství kabelů? A nebo byste chtěli stylovou vypalovačku? A nebo vše naráz? Pak je tu právě pro Vás Asus Varidrive.

Asus Varidrive je dokovací stanice v designu Zenbooku, ale lze ji použít jistě i u jiných Ultrabooků. Na rozdíl od běžné dokovací stanice obsahuje ještě vypalovačku CD/DVD, čímž je vhodná právě v kombinaci s Ultrabookem.

Co vše Asus Varidrive nabízí?

Cena je však bohužel dost vysoko (4-5 tisíc) a pravděpodobně si nakonec takové příslušenství pořídí asi málokdo. Asi i proto je prodávána jen v několika málo e-shopech.

Graf ceny produktu Dokovací stanice Asus VariDrive DVD±RW, USB 3.0, HDMI + VGA univerzální poskytuje server Heureka.cz