Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Zenbook UX42VS

Již z názvu je patrné, že se jedná o 14" verzi Zenbooku. Nejde již tedy tak úplně o extra přenosný počítač, nicméně poměrem výbavy a hmotnosti se stále řadí do popředí na trhu.

Asus Zenbook UX42VS

Odlišná koncepce

UX42VS má odlišnou koncepci od většiny ostatních (především menších) Zenbooků. Za každou cenu mu nejde o co nejmenší hmotnost na úkor konektivity a výbavy. Jedná se spíše o kompromis mezi výbavou, hmotností a cenou. Bohužel není tento model již vybaven IPS displejem, což je rozhodně škoda. Stejně tak ve výbavě chybí kvalitní reproduktory, které jsou nahrazeny běžně používannými u konkurence. Hliníková konstrukce zůstala naštěstí zachována.

Naopak lze v tomto Notebooku nalézt několik funkcí, které jiné Ultrabooky nemají:

Pokudjde o zápory, pak se jedná především o:


Graf ceny produktu Asus UX42VS-W3015H poskytuje server Heureka.cz