Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Zenbook UX32VD

Asus Zenbook UX32VD

Model UX32VD je, jak je z kódu patrné, 13" ultrabook, který se však lehce odchyluje od hlavní myšlenky ultrabooků, kterou je minimální hmotnost a velmi tenké tělo. Naopak lze u této verze najít prvky, které jinde běžně nenajdete - těmi jsou především klasický 2,5" disk (7mm slim verze) a vyměnitelný RAM modul. Navíc je notebook vybave dedikovanou garfickou katrou nVidia GeForce GT 620M, která sice nekypí výkonem, nicméně oproti základní Intel Graphics HD 4000 je přecijenom znatelně výkonnější.

Tento Ultrabook je stejně jako celá produktová řada Zenbook vyrobena z hliníku s velmi kvalitním provedením a efektivním chlazením. Všechny verze UX32 na našem trhu jsou aktuálně nabízeny s velmi kvalitním IPS displejem s FullHD rozlišením.

Výhody a nevýhody

Srovnejme tuto verzi s hlavním modelem produktové řady Zenbook - tedy UX31A, který je přímým konkurentem většiny 13" Ultrabooků.

Výhody UX31A

Výhody UX32VD

Asus Zenbook UX32VD porty

U UX32 chybí (ostatně jako u většiny ultrabooků) síťový konektor. Asus si však pravděpodobně i přesto svých uživatelů váží a externí síťový adaptér je dodáván v základu s notebookem. Pokud nechcete, pak s sebou vlastně síťovku netaháte, ale pokud chcete, můžete :-) Obdobně je to s VGA - to samozřejmě není řešeno přes USB ale přes micro-VGA. A redukce na VGA je opět přiložena. Při rozbalení nebude tedy nic zásadního chybět.

Další zdroje informací


Graf ceny produktu Asus UX32VD-R4002H poskytuje server Heureka.cz