Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Zenbook UX32A

Model UX32A je předchůdcem modelu UX32VD. Vpodstatě by se také ale tento model dal označit jako očesaná verze, protože rozdíly jsou pouze v horší výbavě. S ní však také přichází mnohem nižší cena, která může být pro mnohé rozhodující.

Výbava Zenbook UX32A

Pod kapotou najdete jeden z procesorů i3 nebo i5 (Ivy Bridge) (i3 ve verzi M, nikoliv U), už z toho je patrné, že tento Ultrabook nemíří do nejvyšších pater. Nicméně i i5 má dostatečný výkon a až o tolik se od i7 neliší. Disková výbava je buď 500GB HDD v kombinaci s malým 24GB SSD nebo 256GB SSD. Obě tyto kombinace si jistě najdou své příznivce. Dále je UX32A vybaven 2GB RAM na desce, a druhou 2GB v patici pro další rozšíření RAM. Grafika je základní Intel Graphics HD 4000 a display na tom není o moc lépe - základní rozlišení 1366x768 řadí tento model (oproti většině ostatních Zenbooků) do šedého průměru mezi Ultrabooky.

Pro řadu UX32 je typická klasické HDMI, mini VGA, 3xUSB a čtečka karet. S trochu vyšší konektivitou a rozšiřitelností přibývá také hmotnost - 1,45kG je mezi Ultrabooky spíše více. Co však u tohoto modelu zůstalo zachováno z dražších verzí je kvalitní zvuk Bang & Olufsen ICEpower®, kvalitní zpracování a velmi dobré chlazení.

Rozdíly oproti UX32VD

Porovnáním s vybavenějším bráškou nechceme tento model schazovat, jen ukázat, že mnohem zajímavější cenovka (pod 20 tisíc) s sebou přináší samozřejmě i úspory na výbavě:

Jde jen o několik málo rozdílů, ale ty mohou být pro někoho zásadní - UX32VD se díky ním posouvámimo běžné Ultrabooky, kdežto UX32A v této řadě zůstává a jako přítěž si nese cca 150g hmotnosti navíc - vpodstaně jen kvůli rozšiřitelné RAM.


Graf ceny produktu Asus UX32A-R3022H poskytuje server Heureka.cz