Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Zenbook Prime UX31A

Modely s tímto označením jsou nejběžněji nabízeným typem i v konkurenčních řadách. Jde o klasický 13" Ultrabook s uzkým profilem, nižší hmotností - v základu jde o stejný Ultrabook jakých je na trhu mnoho, ale ...

Full HD IPS displej

Až na výjimku nejlevnějšího modelu má vždy UX31A velmi kvalitní displej, jehož konkurenci budete hledat jen težko. Jedná se o IPS displej s Full HD rozlišením 1920x1080. Kvalita není samozřejmě jen v rozlišení. Pozorovací úhly tohoto displeje jsou téměř neomezené a barevné podání velmi věrné. Displej je jedna z věcí, kterými se Zenbook odlišuje od ostatních Ultrabooků jiných výrobců.

Kvalitní chlazení

Ultrabooky jsou velmi náchylné na zahřívání díky malému prostoru pro proudění vzduchu. Zenbooky druhé generace jsou v tomto na špičce. Při běžném provozu větrák buď neběží vůbec nebo běží tak potichu, že jakýkoliv jiný zvuk toto přehluší. Při velké zátěži se větrák rozjede ještě rychleji, nicméně stále jde o nižší hodnotu hluku.

Kvalitní zpracování

Tělo je celé z hliníku, velmi kvalitně zpracováno, displej se nekroutí, neprohýbá. I zde se firmě Asus povedlo vše na jedničku.

Výbava

UX31A se dělá v několika drobně odlišných verzích. Na našem trhu se vyskytují dvě lišící se procesorem a diskem i5 (128GB) / i7 (256GB) a v případě i7 ještě dvě verze s Win7 a Win8.

Další zdroje informací


Graf ceny produktu Asus UX31A-R4003P poskytuje server Heureka.cz