Asus Zenbook

Řada Zenbook firmy Asus jsou ultrabooky, který se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a jsou přímou konkurencí pro Apple MacBook Air. V některých rysech jsou si s MBA velmi podobné. V jiných částech se však můžou značně lišit. Zenbook je označení pro celou skupinu ultrabooků od 12" až po 15" Je mnoho variant i osazení procesory, ale vždy mají společný zásadní prvek a to mobilitu (jak už vyplývá z definice ultrabooku).

Asus Zenbook Touch UX31A

Asus Zenbook Touch UX31A Jedná se o stejný model jako klasický Zenbook UX31A (na našem trhu s i7 a 256GB). Jedinou, za to však zásadní, odlišností je dotykový displej. Windows 8 nabízí právě možnost ovládat systém doteky, k tomu je také připraveno několik aplikací. A s dotykovým Asus Zenbook těchto vlastností využije majitel daleko lépe. (a právě z toho důvodu se dotyková verze dodává pouze s Win 8)

Ostatní vlastnosti, kterými se Zenbook odlišuje od ostatních Ultrabooků, tedy IPS Full HD displej, rychlý SSD disk, kvalitní chlazení a brilantní zvuk zůstaly zachovány. Asus díky tomu opět nabízí špičku mezi Ultrabooky a za svou cenu je na trhu bezkonkurenční.

Model s dotykovým displejem je určen především uživatelům, kteří potřebují zařízení kombinující mobilitu a ovladatelnost tabletu, ale zároveň výkon a architekturu klasického desktopu. A takových zařízení je na trhu skutečně málo.


Graf ceny produktu Asus UX31A-C4027P poskytuje server Heureka.cz